ІМПЛАНТАЦІЯ

Імплантологія - досить молодий напрямок в стоматології. Вона зародилась в 60-і роки 20 століття завдяки дослідженням остеоінтеграціі - приживлення титану в кістковій тканині. Перша в світі імплантація штучного титанового кореня в кісткову тканину щелепи була проведена професором Інгваром Бранемарком в Швеції, однак світову популярність ця методика стала завойовувати тільки в 80-і роки. Сьогодні імплантація зубів є невід'ємним напрямом стоматології.

Імплантат - це штучний титановий корінь, який угвинчується в кістку на місці відсутнього зуба. Титан володіє феноменальною здатністю до приживлення в кістковій тканині, завдяки чому він широко використовується в протезуванні. Імплантований зуб складається з трьох частин: самого імплантату, абатмента і коронки.

Абатмент - це перехідний елемент, що з'єднує імплантат з коронкою. Конструкція вкрай зручна тим, що при необхідності абатмент і коронку можна змінити, в той час як сам імплантат імплантується раз і назавжди. Таким чином, імплантація зубів - це прекрасне рішення проблеми при відсутності зубів.
Операція з імплантації зубів не настільки болюча, як може здатися. У кісткової тканини відсутні нервові рецептори, тому всі больові відчуття можуть бути пов'язані тільки з яснами, яку на початку процедури розрізають для того, щоб оголити кістку. Як і при лікуванні карієсу, звичайних знеболюючих засобів в ряді випадків буває достатньо.

Установка імплантатів. Етапи імплантації зубів

Після розрізу ясни, в кістку за допомогою спеціального свердла формується отвір, строго за формою обраного імплантату. Потім в імплантат вкручується заглушка (замість абатмента), а ясна зашивається. Загоєння ясни відбувається протягом 1-3 тижнів, після чого необхідний другий візит до лікаря для зняття швів. Після зняття швів протягом декількох місяців відбувається приживлення імплантату в кісткову тканину. Потім лікар ще раз робить невеликий розріз ясни, видаляє заглушку і встановлює так званий формувач ясни - елемент, який виступає з ясен і має форму майбутнього зуба. Формування ясни займає 1-2 тижні, після чого робиться зліпок і виготовляється майбутня коронка. Нарешті, завершальний етап - установка абатмента і коронки на імплантат.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий